Spotkanie z pisarzem

5 maja 2022 r uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z młodym, obiecującym pisarzem - Mateuszem Cetnarskim, pochodzącym ze Stalowej Woli. Swoją książkę zaczął pisać w wieku 13 lat, wydał, gdy miał lat 15. Jego debiutancka powieść nosi tytuł „Bright-W Otchłani Kłamstw”, jej bohaterką jest kobieta-szpieg. Napisał również drugą książkę „Feel Alive”.
Mateusz niezwykle ciekawie opowiadał o sobie, o swojej twórczości i początkach kariery literackiej. Zaprezentował skąd czerpie pomysły, czym się inspiruje, jak zbiera materiały do swoich książek. Pisarz urzekł zebranych uśmiechem i naturalnością. Posypało się mnóstwo pytań związanych z jego pisarstwem i życiem. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali autograf ze specjalną dedykacją od autora. Mateusz miał przygotowaną taneczną niespodziankę. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie zachęci naszych uczniów do podejmowania ambitnych wyzwań oraz spełniania marzeń.