Z żyrafą na ramieniu, czyli o dzikiej wyprawie do Tanzanii…

 

        W czwartek, 7 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem panem Grzegorzem Chachurą. Nasz gość 5 lat temu odbył wyprawę do Tanzanii. Dzięki jego opowieściom dowiedzieliśmy się wiele o Czarnym Lądzie, który dotychczas znaliśmy tylko ze szkolnej lektury. Oglądaliśmy prezentację multimedialną z podróży do dzikich zakątków Afryki. Dowiedzieliśmy się o kulturze, historii i obyczajach panujących w Tanzanii. Mieliśmy też okazję zobaczyć pamiątki zakupione podczas podróży. Został nam zademonstrowany strój wojownika mrocznego plemienia... Brrr… Miło spędziliśmy czas ucząc się, a przy tym bawiąc. Wszystkim podobały się niecodzienne odwiedziny. Z pewnością wykorzystamy zdobytą wiedzę na lekcjach geografii, a może nawet przysposobienia obronnego! Niektórzy uczniowie już marzą o wyjeździe do Afryki, a niektórzy już mają w sobie coś z dzikiego Masaja…

 

 

Autor: Paulina Lewandowska
Szkolny Zespół Redakcyjny SPINECZKA