Otrzęsinowa podróż po krainie Gimbazolandii...

 

        Wróżki, ogry, księżniczki, trole i przeróżne  postacie z naszych ulubionych bajek z dzieciństwa - wszystkie te magiczne stwory mogliśmy spotkać w czwartek (26 listopada 2015 r.) podczas "otrzęsinowej" podróży po naszej krainie - Gimbazolandii.
     Tego dnia mogliśmy choć przez chwilę  powspominać beztroskie i leniwe dzieciństwo. W szczególności uczniowie pierwszych klas, którzy prezentowali wioski : Gumisiów - z przedstawicielką Bunią Kowal, oraz Smerfów - z Papą Musiałem na czele.
      Każdy ze Smerfów i Gumisiów stanął na wysokości zadania. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie, a same konkurencje były niczym z bajki. Mogliśmy zobaczyć np. wyścig po Księżniczkę Fionę, czy próbowanie przysmaków z Kubusiem Puchatkiem. Wszystkiemu towarzyszyła magiczna muzyka, a taniec jaki przedstawiły JJ-je Króla Juliana idealne nadawałby się na występ  w przedszkolu.
Wykazać się też mogli nasi nowi nauczyciele, którzy dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu bajecznie poradzili sobie z zadaniami.
      Jedno jest jednak pewne, dzięki tej podróży wszyscy mogli docenić smak beztroskiego dzieciństwa. A całości dopełniło uroczyste ślubowanie naszych "pierwszorocznych", którzy już oficjalnie zostali włączeni do społeczności Gimbazolandii.
 A oto treść ślubowania:

My wszystkie bajkowe stwory

Gumisie, smerfy, gimpotwory

Na Juliana koronę ślubujemy

Że gimbsiedmiogrodu strzec będziemy

Wstydu Gimbazolandii nie przyniesiemy

Słabszym zawsze pomagać będziemy

Na stopę Juliana obiecujemy

Że pilnie uczyć się będziemy

naszych mentorów:Buni i Papy

słuchać będziemy

A jeśli ślubom zadamy kłam

Sami przyznamy - Hańba nam !!!!

Karolina Majchrzak