Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej dziewcząt w Wadowicach Górnych, 20.03.2017 r.

Tym razem reprezentacja szczypiornistek naszego gimnazjum w składzie: Bajek Magdalena (kap.), Szot Wiktoria, Pitak Wioletta, Dul Paulina, Sudoł Justyna, Sudoł Sylwia, Sadecka Julia, Dziadura Sandra (br.), Puzio Klaudia (br.), Saj Natalia, Kobylarz Aleksandra, Woś Karolina oraz kontuzjowane Puzio Aleksandra i Dziadura Gabriela zajęła drugie miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt, który odbył się w Wadowicach Górnych. Dzięki drugiej lokacie w grupie dziewczęta jeszcze nie kończą przygody z piłką ręczną, lecz zagrają o finał wojewódzki w turnieju barażowym. Do finału awansuje tylko zwycięzca turnieju barażowego.
Dziewczyny jesteście „wielkie” !!!
Tym awansem do baraży poprawiły dotychczasowe najlepsze osiągnięcie Gimnazjum nr 1 w Bojanowie w piłce ręcznej.

 

Wyniki I półfinału wojewódzkiego:

Gimnazjum w Żyrakowie - Gimnazjum nr 2 w Nisku 6:5
Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – Gimnazjum w Wadowicach Górnych 5:12
Gimnazjum w Wadowicach Górnych – Gimnazjum w Żyrakowie 17:7
Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – Gimnazjum nr 2 w Nisku 4:2
Gimnazjum nr 2 w Nisku – Gimnazjum w Wadowicach Górnych 8:11
Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – Gimnazjum w Żyrakowie 8:8

Tabela końcowa:

1. Gimnazjum w Wadowicach Górnych – 6 pkt. 40-20 (awans)
2. Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – 3 pkt. 17-22 (baraże)
3. Gimnazjum w Żyrakowie – 3 pkt. 21-30
4. Gimnazjum nr 2 w Nisku – 0 pkt. 15-21