„ Urodziny Książkowego Misia”

 

14 października 2013r. nasze Przedszkolaki obchodziły Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia (wg propozycji kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom).

 

Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola z pluszowymi misiami oraz przyniosły książeczki z tą postacią w roli głównej. Nauczycielki w swoich grupach  wprowadziły dzieci w tematykę spotkania czytając ulubione książeczki o „Kubusiu Puchatku” oraz innych książkowych misiach. Dzieci chętnie wysłuchały także fragmentu opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, który przeczytała im Pani Andżelika – mama naszych dwóch przedszkolaków.

Maluszki i ich starsi koledzy uczestniczyli w zabawach muzyczno – ruchowych, naśladowczych, mimicznych, improwizacjach tanecznych. Wykonywali kolorowe obrazki Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz prace plastyczne techniką orgiami.

Każdy przedszkolak otrzymał emblemat z napisem „Przyjaciel Kubusia Puchatka” oraz słodkie małe „co nieco”.

Na zakończenie uroczystości były też życzenia dla Kubusia Puchatka oraz wspólne odśpiewanie „Sto lat”.

 

***