Wizyta Mikołaja

Mikołajowy dzień radości w  przedszkolu

 

Grudzień, już prezentów czas , w  przedszkolu cisza, dzieci nieśmiało spoglądają  w okna  i nagle dzwonek. W drzwiach stanęły śnieżynki a za nimi Mikołaj zaproszony przez Radę Rodziców. Goście odwiedzili przedszkolaków podczas zajęć w salach, podziwiali zachowanie i pracę dzieci oraz wystrój przedszkola. Przedszkole , jego pociechy i panie bardzo mu się podobały  a  wszystkie  dzieci  otrzymały upominki.  Nagle jedna  Pszczółka z grupy pani Ani stwierdziła: ,,Pani na religii mówiła,  że św. Mikołaj był biskupem, to chyba też do nas  przyjdzie”. Wspólnie uznano ,że będą cierpliwie  czekać i przystąpiono do dalszej pracy.  Po chwili  wchodzi św. Mikołaj,  o którym opowiadały panie  w przedszkolu. Jest  podobny do biskupa, obok  stoi  pan  Wójt Sławomir Serafin z kolorowymi prezentami. Czyżby pani katechetka i nasza pani  miały rację? Mikołaj to święty , który dba o nasz rozwój, bezpieczeństwo i miły pobyt w przedszkolu?  Zapewne jego prezenty to dla nas wszystkich wspaniała zabawa , i nowe odkrycia i nowe pomoce, i nowe pojazdy, i nowe gry, i….

Na taki dzień dzieci zawsze czekają, bo wszystkie dzieci Mikołaja kochają i zawsze do siebie serdecznie zapraszają.