Dzień Dziecka w przedszkolu

2 czerwca 2014 r. w Przedszkolu w Bojanowie odbył się rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka. Zarówno nauczyciele, jak i Rada Rodziców dołożyli wszelkich starań, aby tego dnia na buziach naszych dzieci zagościły radosne uśmiechy. 

Obchody Dnia Dziecka rozpoczęło się spotkaniem Przedszkolaków z policjantami z komendy w Stalowej Woli. Tematami „pogadanki” były zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz ochrona przed czyhającymi na dziecko zagrożeniami, np. prezentacja tzw. żółwika- postawy obronnej przed psem. Na zakończenie policjanci wręczyli dzieciom małe breloczki- odblaski, które będą pomocne podczas poruszania się na drodze o zmroku.

Kolejnym punktem uroczystości były  wspólne zawody  dzieci z rodzicami- dekorowanie drzewka bibułą i gazetami, taniec na gazecie, przenoszenie piłeczki na łyżce. Jedne mamusie, jak kangurzyce, skakały w workach, inne- z zawiązanymi oczami- rysowały portrety swoich pociech. 

Do następnej konkurencji poproszono tatusiów- wraz z dziećmi przeciągali linę. Niektórzy tatusiowie wykazali się dużym talentem plastycznym, malowali na twarzach dzieci motylki, serduszka, motywy zwierzęce.

Czas między konkurencjami wypełniały zabawy ruchowe przy muzyce.

Na zakończenie Dnia Dziecka rodzice i dzieci zaproszeni zostali na wspólny poczęstunek- przygotowaną przez Radę Rodziców, kiełbaskę z grilla oraz słodkie „co nieco”.