Andrzejkowe wróżenie

         Pod koniec listopada, zgodnie ze staropolską tradycją, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Do zabawy tanecznej w rytm znanych przedszkolnych przebojów zaprosiły nas nasi niezwykli goście- wróżki i czarodziejki- uczennice Gimnazjum, które przybywając w pięknych bajecznych strojach, umiliły nam tę andrzejkową zabawę. Po wstępnym zapoznaniu przedszkolaków z najważniejszymi obrzędami, kultywowanymi dawniej w noc św. Andrzeja, wróżbami, przesądami i zwyczajami związanymi z tym dniem,  wróżki przystąpiły do prezentacji niektórych z nich np. wychodzenie pantofelków za drzwi czy kim będę, gdy dorosnę. Najwięcej emocji jednak wzbudziła wróżba- co dostanę od św. Mikołaja. W międzyczasie były wesołe zabawy, tance i konkursy, organizowane przez nasze andrzejkowe czarodziejki