Dzień ekologiczny

Dnia 17.05.2013 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Uczniowie klas V-VI przygotowali przedstawienie pt.Królewna przyrody i siedmiu krasnoludków". Główne przesłanie tego przedstawienia było kształtowanie przyjaznego stosunku do przyrody i uwrażliwianie na konieczność jej ochrony.

Życie w zgodzie z naturą i właściwe zachowanie, to nie są działania trudne. Uczniowie sami mogli się przekonać, że przy odpowiedniej wiedzy, dobrych przykładach i nawykach dochodzimy do wniosku, że proekologiczne postępowanie to jedyna słuszna droga do życia w czystym, zdrowszym środowisku.

Każda klasa pokazała, iż o świat należy dbać już od najmłodszych lat - śpiewając piosenki o treściach proekologicznych.

Na zakończenie uczniowie przedstawili  "Pokaz mody ekologicznej", gdzie w bardzo zabawny sposób pokazali  jak folię, stare resztki materiału, papier można wykorzystać do przygotowania różnych strojów - przebrań. Mamy nadzieję, że nasza uroczystość uaktywni działania uczniów na rzecz ochrony środowiska i uwrażliwi na konieczność jej ochrony.

 

***