Wycieczka do Krakowa

W dniu 29 maja 2014 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej wzięli udział 

w jednodniowej wycieczce do Krakowa. Najpierw udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, aby zwiedzić Katedrę Wawelską, uznawaną za najcenniejszy obiekt  sakralny  w  Polsce. Następnie udaliśmy się na wieżę z Dzwonem Zygmunta, by podziwiać panoramę Starówki 

z wieży widokowej. W wawelskich kryptach odwiedziliśmy Groby Królewskie, Kryptę Prezydencką oraz  groby polskich artystów. Przewodnicy interesująco opowiadali oraz przybliżyli nam historię tego  przepięknego miejsca. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim udaliśmy się na Rynek Krakowski, by w stylowych kramach Sukiennic zakupić pamiątki 

z Krakowa. Niezapomnianym chwilą  było,  wysłuchanie hejnału  z Wieży Kościoła Mariackiego. Mieliśmy także okazję podziwiać zabytkowe kamienice, uliczki, Bramę Floriańską oraz Barbakan. Następnym punktem wycieczki była Fabryka Cukierków znajdująca się nieopodal Rynku. Tam braliśmy udział w pokazie produkcji cukierków 

i lizaków. Każdy z nas otrzymał słodkie upominki. Zakończeniem programu wycieczki była wizyta w Parku Wodnym. Dzieci  mogły korzystać  z wielu atrakcji: basenu 

rekreacyjnego, zjeżdżalni, sztucznej rzeki, ścianki wspinaczkowej czy gejzerów. Do dyspozycji były również deski do pływania i piłki. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali ratownicy oraz nauczyciele. Wycieczka dała nam mnóstwo radości  i spory zastrzyk wiedzy.