Spotkanie z policjantem

W piątek 7 października 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojanowie, odbyło się spotkanie z policjantem starszym aspirantem Tomaszem Michalakiem, funkcjonariuszem Posterunku Policji w Bojanowie. Uczniowie klas 4-6  wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły, jak zachować się podczas wsiadania, wysiadania i jazdy autobusem szkolnym.

Podczas pogadanki Pan Tomasz mówił o znaczeniu elementów odblaskowych na ubraniach i plecakach, jak zachować się w przypadku np. zagubienia się w lesie, jak bezpiecznie jeździć i w co powinien być prawidłowo wyposażony rower. Poinformował także, jak należy postępować podczas kontaktu z obcym psem i jaką przyjąć pozycję obronną, gdy zwierzę jest agresywne.

Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta. Po spotkaniu uczniowie w grupkach długo rozmawiali jeszcze na wyżej wymienione tematy.

Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.