Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych, Stalowa Wola 13.12.2016 r.

          13 grudnia 2016 roku odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej Chólpców Szkół Podstawowych w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 12 w Stalowej Woli. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Barnaś, Kamil Janiec, Kamil Majowicz, Patryk Kobylarz z klasy IV, Marcin Bednarz, Dawid Kućma, Jakub Smoleń  z klasy V, Dul Piotr, Paweł Janiec, Kacper Majchrzak, Michał Puzio, Filip Rędzio, Jakub Sudoł, Konrad Sudoł, Paweł Sudoł, Daniel Szcześniak z klasy VI, pod opieką nauczyciela w-f Roberta Kobylarza. W zawodach wzięło udział trzy drużyny z powiatu stalowowolskiego: Bojanów, Stalowa Wola i Zbydniów.
          Pierwszy mecz naszego zespołu zakończył się wygraną ze Zbydniowem 5:3, natomiast w drugim meczu ze Stalową Wolą po pierwszej połowie było 2:2, a w drugiej połowie przegrywaliśmy już 2:4. Jednak walka do końca i wiara w zwycięstwo się opłaciła. Na minutę przed końcem doprowadziliśmy do remisu 4:4 (taki wynik jednak premiował drużynę gospodarzy ponieważ wygrali ze Zbydniowem 12:3). Chłopcy ze Stalowej po czasie wziętym przez ich trenerkę  zaczęli dłużej rozgrywać piłkę, a nasi próbowali ją przechwycić. Cenne sekundy uciekały, aż wreszcie 10 sekund przed końcem przechwyciliśmy piłkę, z którą przez całe boisko przedzierał się mijając kolejnych zawodników Michał Puzio. W okolicach siódmego metra oddał piękny rzut z wyskoku pod poprzeczkę i równo z syreną końcową mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Chłopcy pierwszy raz w historii szkoły podstawowej wygrali zawody powiatowe i awansowali do zawodów rejonowych (zwycięzcy powiatów: m.Tarnobrzeg, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i niżańskiego), które odbędą się w pierwszej dekadzie lutego 2017 roku w Nisku.
Mocno trzymamy kciuki za kolejne wygrane i awans do półfinału wojewódzkiego !!!