Strażacy w Przedszkolu

Goście w przedszkolu- nie byle jacy,
odwiedzili nas dzisiaj Panowie -strażacy.
Z ciekawością więc wszyscy w okna zaglądamy,
bo nieczęsto przecież takich gości mamy.
A ile było zdziwienia we wszystkich, wyglądających przez szybę dziecięcych oczach, kiedy wielki czerwony wóz strażacki naprawdę skręcił z ulicy w bramę naszego przedszkola…. Każdy z ciekawością czekał na dalszy rozwój wypadków- wiedzieliśmy już doskonale, że za chwilę będą nie lada atrakcje. I były…- pogadanka o bezpieczeństwie, zwiedzanie strażackiego wozu, pokazy akcji gaśniczych, przymierzanie strażackiego hełmu. Radości było co niemiara, szczególnie wśród chłopców, bo niejeden z nich poczuł się jak dorosły, kiedy z dumą, w kasku strażackim na głowie, chwycił za gaśniczy wąż i wylał mnóstwo wody na przedszkolne podwórko.
Strażakom z OSP w Gwoźdźcu serdecznie dziękujemy i czekamy na ich kolejna wizytę!!!