Wiadomość dla przyszłych pokoleń - kapsuła czasu

30 maja 2019r. w ogródku przed budynkiem szkoły w obecności uczniów, nauczycieli została zakopana kapsuła czasu. Dokonali tego przedstawiciele każdej klasy, pan dyrektor, pani wicedyrektor oraz przewodniczący SU. Pomysł narodził się w zeszłym roku przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości. Do środka zostały włożone m.in. zdjęcia, listy uczniów, flaga Polski, wycinki z gazet. Kapsuła czasu jest „głosem” teraźniejszości do przyszłości. Uczniowie naszej szkoły w swych listach opisali rzeczywistość, w której żyją, co jest dla nich ważne w szkole i w domu, swoje zajęcia, zabawy, gry, kolegów i koleżanki, urządzenia, których używają i otaczający ich świat. Kapsuła czasu ma znaczenie symboliczne. Uczniowie i nauczyciele chcieli w ten sposób pozostawić po sobie ślad następnym pokoleniom. W miejscu naszego skarbu został posadzony niewielkich rozmiarów dąb, któremu trzeba wybrać wyjątkowe imię.