Kampania ,,Klikam z głową”

W maju w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas II-VII dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu prowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Rzeszowie. Celem tych zajęć była promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Podczas zajęć pracownicy UKE wyjaśnili uczniom na czym polegają zasady naliczania opłat za usługi specjalne, omówili niebezpieczeństwa czyhające w świecie Internetu, poruszyli temat bezpiecznego tworzenia haseł, pobierania gier oraz aplikacji, zasad bezpiecznej komunikacji oraz tzw. ,, hejtowania”. Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń, o których dzieci powinny wiedzieć.
Spotkanie prowadzone było w bardzo ciekawy sposób, a dzieci uczestniczące w nim były bardzo aktywne. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia i upominki świadczące o udziale w spotkaniu.
Bardzo dziękujemy za te niezwykle atrakcyjne i pouczające lekcje.