Żegnamy ostatni rocznik gimnazjum - witamy wakacje!

Zmiany, zmiany, zmiany… Znany „bareizm” tylko przychodzi do głowy, obserwując fantastyczną rewolucję w oświacie. Pożegnaliśmy właśnie ostatni rocznik gimnazjalny i pierwszy rocznik ósmoklasistów, jednak pomijając polityczno – edukacyjne perturbacje, uczniowie Zespołu Szkół w Bojanowie powitali z ogromniastym uśmiechem wakacje!

               Kolejny rok pracy za nami, sporo przeszkód, niemało sukcesów i niezapomnianych wrażeń – łezka w oku zakręciła się przy ostatniej warcie gimnazjalnego sztandaru, ostatniej odprawie, ostatnim gimnazjalnym polonezie – i jak to w polskiej tradycji znowu wkrada się ten drażniący, egzystencjalny wręcz epitet „ostatni”… Niewiele jednak mogliśmy w tej kwestii zaradzić, chyba tylko przygotować jak najlepiej naszych wychowanków do dalszej wędrówki przez życie. Uczniowie klasy ósmej i klas gimnazjalnych przygotowali krótkie prezentacje o sobie samych – mieliśmy okazję zobaczyć znajome twarze w niecodziennych sytuacjach, wspólnie pośmiać się z dowcipnych rymowanek, przypomnieć zabawne chwile spędzone w szkole, posłuchać szkolnego chóru. Tradycyjnie najlepsi otrzymali gratulacje, stypendia, wyróżnienia i dyplomy, a wszyscy oczywiście świadectwa. Nie zabrakło też spotkań z wychowawcami, pożegnań, życzeń, pachnących róż.

              Dziwne to uczucie, kiedy zaczyna się wesoły urlop, ale w tle kończy się też coś dobrego…

               Udanych i bezpiecznych, ciepłych ferii życzy Dyrekcja i kadra pedagogów z Zespołu Szkół w Bojanowie.