Od chrześcijańskiej zadumy po nieco bardziej, ziemskie sprawy…

W ciągu roku szkolnego obchodzimy przynajmniej kilkanaście uroczystości – każda z nich ma dla nas znaczenie, jedne niosą nam świetną zabawę i sportową zadyszkę, inne służą nauce, kolejne stają się źródłem twórczej inspiracji i dają nadzieję na dobrą przyszłość. Dzisiejszy piątek rozbudził w nas kilka, zupełnie krańcowych emocji.

          Październikowy poranek otworzył wspomnienie wielkiego człowieka – ks. Jerzego Popiełuszki, opiekuna Zespołu Szkół w Bojanowie i rozpoczął się mszą świętą prowadzoną przez bliskiego przyjaciela naszego patrona – ks. kan. Czesława Banaszkiewicza z Warszawy. W trzydziestą czwartą rocznicę śmierci ks. Jerzego usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, obdarzono nas tą dobrą, wielką energią płynącą z wiary i poświęcenia w imię wyższej sprawy. 

          Nasi uczniowie z kolei nie zapomnieli o sprawach bardziej ziemskich – ci najmniejsi złożyli ślubowanie na Pierwszaczka, a nieco starsi „kabaretowo” i z piosenką podziękowali kochanych Gogom za ciężką i często syzyfową pracę… Nie zabrakło oczywiście słodkich prezentów, wyróżnień dla nauczycieli, podziękowań i przemówień naszych gości.  

          Było więc tak, jak być powinno – z nauką, szkolnym obowiązkiem i chwilą zadumy…