„Wolność kocham i rozumiem” – konkurs recytatorski

        Dnia 8 listopada 2018r. na terenie naszej szkoły odbył się konkurs poezji patriotycznej upamiętniający 100-lecie odzyskania Niepodległości pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem”. Konkurs rozpoczął się eliminacjami klasowymi. Do finału zakwalifikowało się 13 uczniów z klas I-IV oraz 16 uczniów z klas V-VIII i III klas gimnazjalnych. Dobór repertuaru był bardzo interesujący. Prezentowane utwory nie powtarzały się, co dało ciekawy obraz polskiej poezji patriotycznej. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu wyłoniono „Mistrzów Recytacji” w obydwu kategoriach.

Wśród uczniów klas I-IV jury konkursowe wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce: Klaudia Guściora – kl. IVa

II miejsce:  Maja Pistor – kl. I, Magdalena Nowak – kl. III

III miejsce: Klaudia Wyka – kl. IVa,  Zuzanna Kopeć – kl. III

Spośród starszej młodzieży wyniki uplasowały się w następujący sposób:

I miejsce: Dagmara Marut – kl. VIII

II miejsce: Emila Rachwał – kl. VI,

III miejsce: Jakub Ziętek – kl. VI, Natalia Chmura – kl. VI, Patrycja Szczęch – kl. V

Gratulujemy wszystkim odwagi i talentu artystycznego!