Andrzejki – czas wróżb i przepowiedni

           Andrzejki zawsze obchodzone są przed rozpoczęciem się Adwentu. Tego roku w naszej szkole wróżenie i dyskoteka odbyła się w czwartek 29.11.2018 r.  W ten jeden wyjątkowy, listopadowy dzień starsi uczniowie organizują wszelakiego rodzaju wróżby. Świetlica szkolna przeobraża się w magiczną komnatę, gdzie tradycyjnie szóstoklasiści przebrani za wróżki, magów i wesołych duchów przepowiadali przyszłość. Wielu z nas wierzy, że wróżby te mają niezwykłą moc.

       Lanie wosku, przebijanie serduszek z imionami przyszłego wybranka,  czytanie z dłoni… - to wybrane wróżby, które sprawiły, że zabawa była przednia. Każdy uczeń mógł posłuchać co go czeka w przyszłości. Humor, pomysłowość i nieokiełznana wyobraźnia szóstaków zafundowała nam niezapomniane wrażenia.

        Po lekcjach odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.