Mikołajkowe wyjazdy do Krakowa

   Z okazji Mikołajek uczniowie naszej szkoły udali się do miasta Kraka, aby tam w najpiękniejszym teatrze w Polsce  - Teatrze im. J. Słowackiego obejrzeć przepiękne spektakle. Młodsi końcem listopada  2018 r. byli na sztuce „Pinokio”, natomiast piątoklasiści i szóstoklasiści 6 grudnia 2018 r. byli na premierze przedstawienia „Kwiat paproci”. Obydwa spektakle absolutnie warto zobaczyć. „Kwiat paproci” to baśń o poszukiwaniu tajemniczego kwiatu paproci, a więc tego, co nieosiągalne, a także o blaskach i cieniach sztuki. „Pinokio” opowiada  o niesamowitych przygodach drewnianego chłopca.

   Uczestnicy byli zachwyceni adaptacją słynnych lektur, które na co dzień są omawiane na lekcjach języka polskiego.  Na takich przedstawieniach wraca wiara w edukację teatralną najmłodszych i nadzieja na wykształcenie widza-smakosza, który do tego przybytku sztuki będzie chciał powrócić jeszcze nie raz i nie tylko ze szkolną wycieczką.

   Po krótkim obcowaniu ze sztuką obydwie wycieczki udały się na Rynek Starego Miasta, aby tam podziwiać m.in. kościół Mariacki czy Sukiennice.  Następnym punktem wycieczki starszej grupy była wizyta w Aqua Parku, gdzie wodnych szaleństw nie było końca.

To były bardzo ciekawe wycieczki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zamiast mikołajkowych prezentów uczniowie wybiorą zwiedzanie ciekawych miejsc.