Świąteczne tournée

Tegoroczny świąteczny czas upłynął pod znakiem kolędowania. To piękna tradycja, która na szczęście ciągle jest żywa i cieszy się dużą popularnością zarówno wśród starszych, którzy lubią powspominać, słuchając dawnych kolęd i pastorałek , jak i wśród młodszych, którzy z ochotą poznają dawne i najnowsze kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej.
Zaczęło się tradycyjnie od wprowadzenia w świąteczny klimat uczniów i pracowników naszej szkoły. Tuż przed świętami nasz szkolny chór – złożony z uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej – w czasie przerw międzylekcyjnych śpiewał najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Cały koncert został również zaprezentowany na godzinie wychowawczej tuż przed świętem Trzech Króli.
W tym roku nasze szkolne kolędowanie „wyszło” również poza mury szkoły. 15 stycznia młodzi artyści zaprezentowali swoje wokalne umiejętności w Bibliotece Publicznej w Bojanowie, gdzie na widowni zasiedli seniorzy z terenu naszej gminy, wśród których liczną grupę stanowili podopieczni Domu Opieki Dziennej w Maziarni. Występ młodzieży został przyjęty entuzjastycznie i bardzo ciepło, a efektem tego było wspólne „międzypokoleniowe” kolędowanie oraz słodkie upominki.
Następny występ chóru uświetnił wywiadówkę szkolną. Rodzice mieli okazję zobaczyć i ocenić talenty swoich dzieci – nie obyło się bez wzruszeń i bardzo miłych komentarzy po występie.
Uwieńczeniem tego „Świątecznego tournée” był występ naszego chóru podczas „Świątecznego Kolędowania” w świetlicy w Laskach. To było bardzo miłe i emocjonujące doświadczenie. Kolejny raz spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem, a za występ nagrodzeni zostaliśmy gromkimi brawami oraz słodkościami.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy kolędować dla naszej gminnej społeczności i jesteśmy wdzięczni za wspaniałe przyjęcie i docenienie naszej pracy.
Uczniowie wchodzący w skład „Chóru” szkolnego oraz opiekun Renata Piróg.