Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

           Gdyby czas wolny trwał wiecznie, stałby się nudny jak monotonna i jednostajna praca… mówił kiedyś w nieco zmienionej, dosadniejszej i zdecydowanie bezczelnej formie znakomity Leon Niemczyk. I chyba trzeba nabrać dystansu do wciąż leniwych wspomnień, do pieszych wędrówek, beztroski, i chyba czas powrócić do szkoły… A szkoła przecież nie jest taka straszna jak ją malują, przecież jest zgrana paczka, nieszkodliwi gogowie, czas na kreację umysłu i eksperyment z dorastaniem. Powolutku, jak koty ze snu, jak mgły nad łąką, jak świt wchodzi w ciemność wróciliśmy z wakacji…
          Pamiętajmy, że nie każdy wrzesień był tak beztroski i piękny. O tamtym, przerażającym wrześniu z 1939 roku nasi uczniowie przypomnieli w lirycznej formule. Był też czas powitań i spotkań z wychowawcami, czas na poranną mszę świętą, czas powolnego przebudzenia do obowiązków, zabaw i nauki. Drodzy nauczyciele, uczniowie, rodzice – witamy w kolejnym roku szkolnym.