Spotkanie z pisarką

       22 października 2019r. uczniowie klas VI-VIII z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z młodą pisarką pochodzącą z Rzeszowa - Marią Krasowską, które odbyło się w Gminnej Bibliotece w Bojanowie. Współczesna autorka powieści dla dzieci i młodzieży na swoim koncie ma już dwie powieści: „Wyspa X” oraz „Banda niematerialnych szaleńców”.

    Podczas spotkania pisarka opowiadała o swoich książkach, aby w ten sposób zachęcić uczniów do czytania. Przekonywała także, że czytanie może zmienić nasze życie. Mówiła również o tym skąd czerpie inspirację i o tym jak wygląda cały proces powstawania powieści. Dla niej, nie jest to trudne – jedynie bardzo czasochłonne. Uświadamiała zebranych, że czytanie książek pozwala przenieść się do innego świata. Pisarka opowiedziała również o swoich pasjach i różnorodnych zainteresowaniach: gotowaniu , projektowaniu ubrań, tańcu , akrobatyce i podróżach po świecie. Zachęcała wszystkich do różnych wyjazdów, ponieważ właśnie dzięki nim zdobywamy nowe doświadczenia, poznajemy nowe kultury i wspaniałych ludzi oraz mamy szanse zobaczyć nowe rzeczy. Marysia prowadzi także kilka kont na platformie youtube i bloga. Jej największe konto „Zwariowani” założyła razem z młodszą siostrą. Poruszają na nim tematy związane z akrobatyką i tańcem. Kolejny kanał to: „Świat oczami Marysi”, a ostatni nosi tytuł „Książki rządzą”, na którym pisze recenzje na temat przeczytanych przez siebie książek.

     Na koniec uczniowie mieli szansę porozmawiać i zadać kilka pytań pisarce. Mogli również wziąć pamiątkowy autograf lub zrobić sobie wspólne zdjęcie, a chętni zakupić jej książki.