"Inny Chłopak"

Dnia 27 listopada  uczniowie z naszej szkoły  uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt.:  „Inny Chłopak”, który  był prezentowany w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”.  Historia przedstawiona przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia dotyczyła problemu tolerancji. Bohater  przedstawienia  to  chłopiec o imieniu August, który w wyniku choroby ma bardzo zniekształconą twarz.  Dzieci w nowej szkole, do której trafia  August , traktują go początkowo jak „dziwadło” , jednak z biegiem czasu przekonują się, że jest to bardzo wartościowa i sympatyczna osoba.  Uczniowie  z dużą uwagą i zainteresowaniem  obejrzeli spektakl, który stał się  podstawą do bardzo twórczej dyskusji o traktowaniu drugiego człowieka. 

Koszty transportu pokryte zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bojanowie. Dziękujemy za pomoc w realizacji zadań profilaktycznych w naszej szkole.