Świąteczny czas...

20 grudnia 2019 r. w naszej szkole był dniem bardzo uroczystym. Od rana czuło się świąteczną atmosferę, którą dodatkowo podkreślały odświętne stroje uczniów i gorączkowe przygotowania do klasowych wigilii. Tego dnia odbyło się również świąteczne przedstawienie przygotowane tym razem przez uczniów klasy VB. Tematem przedstawienia była wieczerza wigilijna i nasze polskie tradycje świąteczne. Jednak był to występ z przesłaniem. Ukazana została rodzina, która zasiadając do wieczerzy wigilijnej i opowiadając o wspaniałych tradycjach, jednocześnie swoim postępowaniem pokazuje, że nie rozumie przesłania tego wspaniałego wieczoru i zwyczajów z nim związanych. Dopiero nietypowe zdarzenia, które mają miejsce tego niezwykłego wieczoru i postawa najmłodszej przedstawicielki rodziny – Elizy, uświadamia rodzinie, co tak naprawdę jest w tych świętach najważniejsze. Aktorzy spisali się wspaniale i każdy z powagą i zaangażowaniem podszedł do swojego aktorskiego zadania. Bardzo dużą rolę w przedstawieniu odegrał chór, który odśpiewał pastorałki podkreślające sens tego mini spektaklu. W śpiewie klasę VB wspomogły wspaniałymi głosami uczennice klasy VA. W przygotowaniu spektaklu pomagało wiele osób, dzięki którym mogliśmy podziwiać piękne dekoracje, słuchać pięknej gry i śpiewu, wysłuchać przejmujących dialogów. Wszystkim zaangażowanym do pomocy należą się podziękowania. Nie można tu również pominąć występu uczniów z klas 1-3, którzy brawurowo wykonali jedną z najpiękniejszych polskich kolęd.
Pozostaje mieć nadzieję, że występ poruszył, zachęcił do refleksji i wprowadził w prawdziwie świąteczną atmosferę…