Komiksowe przygotowanie do Świąt….

Kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole ogłoszony został konkurs na komiks o tematyce świątecznej. Motywem przewodnim były przygotowania do świąt oraz tradycje świąteczne. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Pomysły uczestników konkursu były niesamowite. Każda praca zaskakiwała kreatywnością, humorem i niebywałą umiejętnością łączenia tradycji i nowoczesności.
Techniki wykonania prac były różne – od tych tradycyjnych przy użyciu ołówka i kredek, po wykorzystujące różne programy graficzne i technologiczne nowinki. Wszystkie prace wprowadzały w świąteczny nastrój, pokazując to, co ze świętami związane. Było i ubieranie choinki, i wybieranie karpia, i nakrywanie stołu do wieczerzy wigilijnej. Ale nie zabrakło też zakupów w „niedzielę handlową”, Shreka, który tym razem święta obchodził na Śląsku i oczywiście nieśmiertelnego „Kevina”. Na uznanie zasługuje spostrzegawczość twórców, którzy z humorem pokazali nie tylko przygotowania do świąt, ale i „miganie się” od lepienia pierogów, żeby zerknąć, co u znajomych na „fejsie” słychać, kąpiel karpia w wannie piany, czasem przerażenie na myśl o założeniu eleganckich ubrań na wigilijną kolację, czy też poważne dywagacje nad tym, czy warto zawieszać na choince cukierki, czy może uprzedzić nieuniknione i…. zawiesić same papierki? Jednym słowem lektura komiksów była porywająca i bardzo zabawna.

Również jury w tym przypadku było dość niekonwencjonalne, bo należy wspomnieć, że komiksy umilały czas rodzinnych, świątecznych spotkań, a wyniki konkursu są sumą obrad i dyskusji osób, które miały obiektywne i świeże spojrzenie na prace naszych artystów. Było wesoło i świątecznie, a to najważniejsza rola, którą świąteczny konkurs miał spełnić.
Wszyscy uczestnicy spisali się wspaniale i każdy zasługuje na uznanie.
W konkursie udział wzięło 13 młodych twórców z klas IV – VI.

Wyniki prezentują się następująco:


Miejsce I: Konrad Piekarz kl. VI B
Miejsce II: Emilia Klecha kl. IV, Jakub Bednarz kl. V, Sławomir Dąbal kl. VI B
Miejsce III : Klaudia Guściora kl. VI A, Klaudia Wyka kl. VI A, Wiktor Rachwał kl. VI B
Wyróżnienia: Bartłomiej Czochara kl. IV; Magdalena Kobzda kl. V, Dominika Kobylarz kl. VI A, Zuzanna Kopeć kl. V, Olivia Lipka kl. VI B, Aleksandra Nowogrodzka kl. VI B.


Nagrody rzeczowe zostaną wręczone, kiedy wrócimy do szkoły.
Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłów, umiejętności i talentu.

Organizatorzy konkursu

Prace uczniów: 

Konrad Piekarz

Emilia Klecha

Jakub Bednarz

Sławomir Dąbal

Klaudia Guściora

Klaudia Wyka

Wiktor Rachwał

Bartłomiej Czochara

Magdalena Kobzda

Dominika Kobylarz

Zuzanna Kopeć

Olivia Lipka

Aleksandra Nowogrodzka