Ogólnopolski konkurs InstaLogik

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS InstaLogik

 

     InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Jest on realizowany w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania.

     Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

   Konkurs został podzielony na trzy etapy. Pierwszy etap polega na rozwiązaniu online pytań testowych do kilku zadań matematyczno-logicznych opisanych w formie historyjki. Drugi i trzeci etap to zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w języku wizualnym Assembly.

    W pierwszym etapie sklasyfikowano 12626 osób z 1666 szkół, do drugiego etapu zakwalifikowano 6758 osób.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpił Mikołaj Kolański, który w pierwszym etapie zdobył 283 punkty z 300 możliwych i tym samym zakwalifikował się do drugiego etapu.

Drugi etap odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2023 r.

   Serdecznie gratulujemy odwagi i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.