105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

 

105. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

     11 listopada -Narodowe Święto Niepodległości. Najważniejsze święto państwowe, rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Dla naszej społeczności szkolnej to również okazja do przedstawienia części artystycznej poświęconej historii państwa polskiego.

     11 listopada to data symboliczna. Symbolizuje odradzającą się Polskę, jest przypomnieniem, że za Ojczyznę walczyły pokolenia Polaków. W ciągu minionych lat Polacy walczyli w powstaniach narodowowyzwoleńczych, walczyli o to, by Polska mowa przetrwała i by po odzyskaniu niepodległości każdy czuł się jak we własnej Ojczyźnie.

     Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. Uczcijmy ten dzień głęboką refleksją nad trudną historią i współczesnością naszego kraju.