Wizyta w Domu Seniora w Maziarni

 

"KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI".

WIZYTA W DOMU SENIORA W MAZIARNI

 

       W dniu 13 listopada w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” uczniowie z klasy Ia i Ib wraz z opiekunami odwiedzili Dzienny Dom „Senior+” w Maziarni. Celem naszej wizyty było wzmocnienie więzi międzypokoleniowych poprzez spotkania i wspólne spędzanie czasu seniorów i dzieci.  Nasi uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany specjalnie dla Seniorów z okazji Światowego Dnia Seniora. Wierszyki i piosenki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występach uczniowie obdarowali wszystkich Seniorów zrobionymi własnoręcznie laurkami z życzeniami. Były nie tylko uśmiechy, ale i łzy wzruszenia. Mali artyści także otrzymali upominki i zostali poczęstowani pysznymi cukierkami. Następnie odbyły się wspólne warsztaty, w trakcie których Seniorzy w raz z naszymi uczniami wykonali piękne figurki skrzatów. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor, pracownikom oraz podopiecznym, którzy bardzo serdecznie nas przyjęli w Domu Seniora, a po występach ugościli ciasteczkami i herbatką. Życzymy wszystkim Seniorom dużo zdrowia. Wyjazd był dla dzieci prawdziwą lekcja wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko i pozostanie na długo w naszej pamięci.