Turniej szachowy

 

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY 4 czerwca 2024

 

       Tradycyjnie już pod koniec roku szkolnego w naszych murach odbyła się kolejna edycja turnieju szachowego. Tym razem w szranki stanęło łącznie 24 uczniów ( klasy III – VIII ). Zawodnicy rozegrali po 9 rund w systemie szwajcarskim (po 12 minut na partię). Wielu z nich po raz pierwszy w życiu miało okazję poczuć prawdziwą atmosferę rywalizacji oraz poznać surowe zasady turnieju szachowego. By nie stracić energii każdy z grających w trakcie zmagań mógł skorzystać z obfitego kącika z napojami i słodyczami. Po ponad 3 godzinach zmagań wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się uczeń klasy VIII – Jakub Bednarz, zdobywca 8 pkt. Drugie miejsce z wynikiem 7.5 punktów uzyskał także uczeń klasy VIII – Mikołaj Kolański. Najniższe miejsce na podium z wynikiem 6 punktów wywalczył uczeń klasy VI – Artur Nowak. Na uczestników czekają już pamiątkowe dyplomy a finaliści otrzymają cenne nagrody książkowe. Wszystkim biorącym udział w turnieju należą się ogromne podziękowania i gratulacje za udział oraz stworzenie świetnej atmosfery.

Instruktor i sędzia szachowy: Paweł Jodłowski