Otwarcie Orlika

W dniu 07-06-13 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie Orlika.

Na uroczyste otwarcie przybyli goście władz lokalnych oraz władze sejmiku województwa.

 

Wójt Bojanowa pan Sławomir Serafin w swojej prelekcji zaprezentował pokrótce jak doszło do powstania Orlika, etapy jego budowy oraz koszt całego przedsięwzięcia . Wójt Bojanowa uroczyście wręczył klucze do Orlika dyrektorowi Zespołu Szkół w Bojanowie panu Zbigniewowi Glicy. Po przemówieniach i poświęceniu Orlika przez ks. prałata Zbigniewa Mistaka odbył się występ artystyczno – sportowy. Chłopcy gimnazjalni przedstawili skecz pt.” hymn dla Bojanowa”, który rozbawił wszystkich zgromadzonych do łez, pokaz taneczny młodych czirliderek zachwycił nie tylko gości ale również uczniów.

Na zakończenie występu chłopcy z sekcji sportowej zaprezentowali piramidę gimnastyczną. W ćwiczeniach akrobatycznych chłopcy zaprezentowali nie tylko swoją siłę i sprawność fizyczną,  ale również pokazali, że potrafią współdziałać w grupie, wzajemnie się asekurować i polegać na sobie. Tym samym chłopcy udowodnili, że budowa Orlika na terenie Zespołu Szkół w Bojanowie jest przedsięwzięciem słusznym i trafnym.

Upragniony Orlik został „upierzony”.

 

 

***