WARSZTATY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO pt. „Deutsch ist cool”

         W październiku  uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach języka niemieckiego w Wólce Niedźwiedzkiej. Warsztaty były  połączone z konkursem, a ich celem było: propagowanie nauki języka niemieckiego wśród młodzieży, integrowanie młodzieży z różnych szkół oraz wzbudzanie aktywności społecznej.
W warsztatach wzięło udział 10 uczestników z naszej szkoły oraz 10 uczniów z Zespołu Szkół w Wólce Niedźwiedzkiej. Warsztaty rozpoczęły zabawy integrujące grupę, następnie uczniowie zostali losowo podzieleni na 5 grup zadaniowych i mieli za zadanie np.: przygotować  prezentację swojej grupy w dowolnej formie, przygotować typową przekąskę niemiecką tzw. Kartoffelsalat, rozwiązać zagadki w języku niemieckim i itp.
         W przerwach uczestniczy mogli poczęstować się przygotowanymi przekąskami, porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami i bliżej poznać.
Po kilkugodzinnej wytężonej pracy, pełnej zaangażowania, rywalizacji, ale też wspaniałej zabawy i współpracy, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Zwyciężyła grupa nr 2 ( w skład,  której wchodziły uczennice z naszej szkoły Aleksandra Kobylarz i Wiktoria Szot), II miejsce zajęła grupa Sylwii Sudoł i Oliwii Chudzik, zaś III miejsce grupa, w której pracowali Dawid Michałczak i Aleksandra Lewandowska.


 Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy !!!