Wyniki drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego ”Postaw na Słońce”.

         W dn. 11 listopada uczniowie klas III z zespołu „Eko-Patrol” , którzy uczestniczyli w roku szkolnym 2015/16 w ogólnopolskim konkursie „Postaw na Słońce” organizowanego przez BOŚ otrzymali dyplomy oraz małe upominki w postaci Smart Bandów – elektronicznych gadżetów. 
Grupa "Eko-Patrolu" w trzech poszczególnych etapach zdobyła następujące miejsca:
3 miejsce - w etapie  I – „Energia Słońca dla szkoły”
5 miejsce - w etapie  II – „Energia Słońca dla domu”
8 miejsce - w etapie III – „Promocja ogniw fotowoltaicznych”
         Końcowa ocena jest sumą wyników zgromadzonych we wszystkich etapach i ostatecznie uczniowie naszego gimnazjum z sumą 1847,66 zajęli 6 miejsce na 64 uczestniczące zespoły.
         Uczniowie w ciągu całego roku szkolnego nie tylko zdobyli kompleksową wiedzę na temat Odnawialnych Źródeł Energii  i fotowoltaiki, ale również uczyli się ją rozpowszechniać w środowisku lokalnym np. poprzez kampanie edukacyjne, konferencje, indywidualne spotkania z właścicielami domów oraz artykuły w gazetach lokalnych.
W konkursie wzięli udział: Kacper Kata, Hubert Kobylarz, Jakub Pawłowski, Paweł Pyra, Michał Święty, Łukasz Szczęch, Wiktoria Szot, Julia Sadecka, Sylwia Sudoł, Bartłomiej Sądej.
 Uczestnikom konkursu gratulujemy nagród oraz osiągnięcia wysokiego ogólnopolskiego wyniku.