11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

        To piękne i radosne święto nasza szkoła obchodziła w trzech wymiarach.

Dla uczniów gimnazjum odbył się konkurs na najpiękniejszą dekorację drzwi wejściowych do poszczególnych sal. Każda klasa gimnazjalna losowała cytat  związany z tym świętem. Uczniowie klas mieli wykonać plakat na drzwi, na którym będzie rysunek odzwierciedlający  patriotyczny cytat. Teksty były związane z honorem i oddaniem czci naszej ojczyźnie . Każda klasa chętnie wzięła udział w konkursie.  Drzwi klas zostały pięknie ozdobione i zaskakiwały pomysłowością uczniów i podejściem do tematu. Plakaty zostały ocenione, a zwyciężył plakat klasy 2a, której gratulujemy. 
        Druga część to konkurs piosenki patriotycznej i legionowej. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozśpiewali się tego dnia.  Każda klasa w wyjątkowy sposób chciała podkreślić uroczysty charakter konkursu. Pierwsze  miejsce w szkole podstawowej zajęła klasa II a, natomiast w gimnazjum zwyciężyła klasa III b. Cieszyć może fakt, że uczniowie z dużym zaangażowaniem  podeszli do zadania, a efekty  przygotowań bardzo pozytywnie zaskoczyły.
       Zwieńczeniem obchodów był integracyjny biwak harcerski pod hasłem ”To my jesteśmy patriotami”, który trwał 24 godziny i obejmował zajęcia o tematyce harcerskiej , a nocna gra terenowa nawiązała do tematyki 11 listopada. Podczas  uroczystego kominka można było  posłuchać o  bohaterskich czynach „ małych i duzych” patriotów i znowu zabrzmiał gromki śpiew harcerzy, którzy słowami piosenek  oddawali hołd  bohaterom tamtych dni.