Powiatowa Gimnazjada Piłka Ręczna dziewcząt Stalowa Wola, 21.02.2017 r.

       Reprezentacja piłkarek ręcznych Publicznego Gimnazjum nr 1 im. ks. J. Popiełuszki w Bojanowie po zwycięstwie w Gminnej Gimnazjadzie nad zespołem z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Stanach przystąpiła do rozgrywek szczebla powiatowego.
Nasza drużyna w składzie: Bajek Magdalena (kap.), Szot Wiktoria, Puzio Klaudia (br.), Pitak Wioletta, Dul Paulina, Sudoł Justyna, Sadecka Julia, Dziadura Gabriela, Saj Natalia, Kobylarz Aleksandra, Woś Karolina oraz kontuzjowane Sudoł Sylwia i Puzio Aleksandra wygrała zdecydowanie wszystkie mecze i zdobyła kolejny raz z rzędu Mistrzostwo Powiatu Stalowowolskiego.

Tym samym uzyskała awans do zawodów rejonowych (zwycięzcy powiatów: m. Tarnobrzeg, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i niżańskiego), które odbędą się w pierwszym kwartale marca 2017 r. w Nisku. W ubiegłorocznym finale rejonowym dziewczęta z Bojanowa zajęły III miejsce za gimnazjum ze Skopania i Niska.

 

Wyniki zawodów powiatowych:
Gimnazjum w Zaleszanach - Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli 3:7
Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – Gimnazjum w Zaklikowie 5:1
Gimnazjum w Zaleszanach – Gimnazjum w Zaklikowie 6:7
Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli 10:2
Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – Gimnazjum w Zaleszanach 10:5
Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli – Gimnazjum w Zaklikowie 7:6

 

Tabela końcowa:
1. Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – 6 pkt. 25-8
2. Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli – 4 pkt. 16-19
3. Gimnazjum w Zaklikowie – 2 pkt. 14-18
4. Gimnazjum w Zaleszanach – 0 pkt. 14-24

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pokonanym dziękujemy za sportową rywalizację. (ZG)