Wycieczka do Krakowa

         W dniu 23 lutego 2017 roku uczniowie klasy IIIA i IIIB odbyli podróż do Krakowa..
        Po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się do Galerii Krakowskiej, na drobne zakupy i obiad. Będąc w Krakowie, nie mogliśmy nie udać się na Stary Rynek. Rynek ten słusznie słynie w Europie ze swego uroku, gdyż jest to wyjątkowe miejsce, gdzie odbywało się wiele historycznych wydarzeniach. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa, są: Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, oraz klimatyczne kawiarenki. Następnie zwiedziliśmy muzeum historyczne pod rynkiem. Podziemia rynku krakowskiego to podróż w przeszłość, która została ożywiona po wiekach przez archeologów.
Wieczorem udaliśmy się do Teatru im. Juliusza Słowackiego, aby obejrzeć spektakl pt. Romeo i Julia.
Przedstawienie wywarło na nas ogromne wrażenie. Wspaniała gra aktorska, rewelacyjna muzyka i kostiumy! Wszyscy byli zachwyceni. Po zakończonym spektaklu, pożegnaliśmy Kraków i wróciliśmy do Bojanowa około północy.
        To była naprawdę udana wycieczka. Liczymy na więcej tego typu wyjazdów!


Paulina Lewandowska