Wolontariat

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,

nie przez to co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.’’

Jan Paweł II

 

       W dniu 09.03.2017r. wolontariusze wraz z opiekunami Panią Agnieszką Kowal oraz Panią Eweliną Kotwicą udali się do Ochronki Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Stalowej Woli w celu przekazania produktów zakupionych ze środków  różnych akcji charytatywnych organizowanych na terenie naszej szkoły oraz w przedszkolu. Najważniejsze akcje, które przeprowadziliśmy to m.in. ,,Grosiki zbieramy, dzieciom z Domu Dziecka pomagamy’’, ,, Kiermasz ozdób świątecznych i kartek walentynkowych’’.

       W ochronce zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci. Pani Ewa Bara ( pedagog) opowiedziała nam jak funkcjonuje ich placówka, o jej wychowankach i różnych historiach z nimi związanych. Po wypiciu herbatki i zjedzeniu słodkich krówek, zostaliśmy oprowadzeni po całym ośrodku. Pani Ewa była bardzo mile zaskoczona naszymi odwiedzinami, była pełna podziwu dla wszystkich wolontariuszy, za ich dużą aktywność, za ich działanie i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. My również jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc, że w ten sposób czujemy się potrzebni. Dzięki temu, że pomagamy innym ludziom, czujemy satysfakcje, radość, spełnienie i ciepło na sercu, że mogliśmy zrobić coś wartościowego. Co potwierdza cytat ,,Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca’’. 

         Zachęcamy wszystkich bardzo, bardzo serdecznie do aktywnego udziału we wszystkich naszych akcjach, bo mały gest może wszystkich uszczęśliwić.                                                                                                                       WOLONTARIUSZE