Rejonowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej dziewcząt Nisko, 08.03.2017 r.

       Podczas Rejonowej Gimnazjady w piłkę ręczną dziewcząt (ćwierćfinał wojewódzki) reprezentacja szczypiornistek Gimnazjum nr 1 im. ks. J. Popiełuszki w Bojanowie w składzie: Bajek Magdalena (kap.), Puzio Klaudia (br.), Szot Wiktoria, Pitak Wioletta, Dul Paulina, Sudoł Justyna, Sudoł Sylwia, Sadecka Julia, Dziadura Sandra (br.), Dziadura Gabriela, Saj Natalia, Kobylarz Aleksandra i Woś Karolina wygrała wszystkie mecze i zdobyła Mistrzostwo Rejonu Tarnobrzeskiego. Zwycięstwo pozwoliło im awansować do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 20.03.2017 r. w Wadowicach Górnych. W zawodach zagrają cztery zespoły tj. mistrzowie oraz wicemistrzowie rejonu tarnobrzeskiego i rejonu mielecko-dębickiego.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek wynik bezpośredniego meczu dwóch drużyn awansujących z danego rejonu zaliczany jest do punktacji półfinałowej. Przystępujemy do rywalizacji z dwupunktowym dorobkiem dlatego, że nasze gimnazjalistki wygrały z Gimnazjum nr 2 w Nisku.
Z pewnością jest to już bardzo duży sukces Gimnazjum nr 1 w Bojanowie, ale mamy nadzieję, że dziewczyny nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

Wyniki zawodów rejonowych:

Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – Gimnazjum nr 2 w Nisku 4:2
Gimnazjum w Skopaniu – Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu 5:3
Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu 7:3
Gimnazjum w Skopaniu - Gimnazjum nr 2 w Nisku 3:7
Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – Gimnazjum w Skopaniu 2:0
Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu – Gimnazjum nr 2 w Nisku 2:11

Tabela końcowa:

1. Gimnazjum nr 1 w Bojanowie – 6 pkt. 13-5 (awans do półfinału woj.)
2. Gimnazjum nr 2 w Nisku – 4 pkt. 20-9 (awans do półfinału woj.)
3. Gimnazjum w Skopaniu – 2 pkt. 8-12
4. Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu – 0 pkt. 8-23 

(ZG)