Dzień Kobiet

          W piątek 10 marca 2017 roku uczniowie klas drugich gimnazjum z okazji  Dnia Kobiet i… Dnia Mężczyzn zaprezentowali  część artystyczną, która została przygotowana w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego w 3T. Tym razem to było „T” jak teatr. Uczniowie gimnazjum okazali się bardzo utalentowanymi aktorami. Z wielkim zaangażowaniem i fantazją odgrywali  jednoaktówki autorstwa pani Ewy Makolus, która uczy w  gimnazjum historii, stąd też, tym razem mogliśmy zobaczyć, jak wyglądał „Dzień Kobiet” w różnych epokach. Mogliśmy podziwiać  takie postacie kobiece jak: caryca Katarzyna, Jadwiga, Maria Kazimiera czy Dobrawa. Mieliśmy okazję zobaczyć te postacie historyczne w niecodziennych sytuacjach i było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Wydawać by się mogło, że historia jako przedmiot nauczany w szkole, nie jest najbardziej „popularnym” przedmiotem. Jednak w takim – nie całkiem poważnym - wydaniu, stał się naprawdę porywający i ciekawy. Mamy dowód na to, że jeśli się mówi „o historii bez histerii”, nawet daty jakby łatwiej w pamięć zapadają. A wszystko dzięki świetnemu pomysłowi na historyczne jednoaktówki i oczywiście  rewelacyjnej grze aktorskiej naszych drugoklasistów, którzy z ogromnym poświęceniem realizują Projekt w 3T.