„Dziedzictwo kulturowe Powiatu Stalowowolskiego”

       Za nami turniej wiedzy quizspotter „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Stalowowolskiego”, w którym wzięli udział uczniowie gimnazjów z całego Powiatu. Finał odbył się w środę 22 marca w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.
Od początku marca gimnazja w Powiecie Stalowowolskim brały udział w eliminacjach do konkursu wiedzy o dziedzictwie kulturowym Powiatu Stalowowolskiego. W pierwszym etapie gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą na temat własnej gminy.
Najlepsi stworzyli dwuosobowe reprezentacje szkół, a te w środę zmierzyły się w finale konkursu z szerszym zakresem wiedzy, dotyczącym całego Powiatu Stalowowolskiego. W finale wzięli udział przedstawiciele 19 gimnazjów, którzy musieli odpowiedzieć na 21 pytań w jak najkrótszym czasie w formie interaktywnego quizu na żywo, z udziałem publiczności. Emocji więc nie brakowało. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą indywidulanie i zespołowo.
Reprezentanci naszego gimnazjum to Bartłomiej Sądej z klasy III a i Tomasz Bartman z klasy II b. Do ostatniego pytania nasza reprezentacja zajmowała miejsca medalowe, niestety kościół św. Anny w Zaklikowie, a właściwie z jakiego drewna jest wybudowany spowodował , że zajęliśmy zaszczytne czwarte miejsce wśród 19 gimnazjów Powiatu Stalowowolskiego. Po finałowym pytaniu Bartek znalazł się na czwartym miejscu, Tomek na siódmym.

Gratulujemy!