Sukcesy naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych

 

       Rokrocznie uczniowie naszego Zespołu Szkół biorą udział w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Mają one na celu wyłonienie najlepszych uczniów województwa podkarpackiego. Każdy konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego i wojewódzkiego. Laureaci konkursów otrzymują wspaniałą nagrodę - zwolnienie z jednej części egzaminu gimnazjalnego lub sprawdzianu klas szóstych.
W tym roku szkolnym w konkursach przedmiotowych wzięło udział aż 61 naszych gimnazjalistów z następujących przedmiotów: język angielski, biologia, chemia, geografia, fizyka, historia, matematyka i język polski, a także 30 uczniów ze szkoły podstawowej z: matematyki, języka angielskiego, języka polskiego przyrody i historii. Ponadto, uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej pod patronatem Kuratorium Oświaty. Możemy się pochwalić, że efekty ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli przyniosły wysokie wyniki. Mianowicie, do II etapu konkursu z geografii zakwalifikowali się: Przemysław Sudoł (69% punktów) oraz Tomasz Bartman (61% punktów), a do drugiego etapu konkursu z chemii Bartłomiej Sądej (60% punktów), a z przyrody – Martyna Kata. W konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej w II etapie wzięła udział Paulina Lewandowska z kl. 3a gimnazjum, która uzyskała wynik 58% za test wiedzy i wykonany projekt. Martyna Kata w etapie rejonowym osiągnęła wysoki wynik uzyskując 56% możliwych punktów. Niestety, zabrakło jej tylko 3 punktów do awansu do III etapu – wojewódzkiego.
       Drugi etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty to nie lada osiągnięcie, dlatego serdecznie gratulujemy naszej młodzieży.
Największym jednak osiągnięciem było zakwalifikowanie się Przemka Sudoła do III wojewódzkiego etapu konkursu geograficznego. Przemek w etapie regionalnym uzyskał 80% punktów, co dało mu awans do najwyższego etapu. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Poziom zadań był bardzo wysoki, a pytania szczegółowe. Przemek uzyskał 79% punktów. Niestety, zabrakło 1,5 punktu do zdobycia tytułu laureata konkursu i zwolnienia z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Mamy zatem pewien niedosyt, jednak osiągnięcie Przemka jest ogromne. Tytuł finalisty i uznanie w oczach innych uczniów, nauczycieli i wychowawców powinny zrekompensować Przemkowi trud włożony w przygotowania i zmotywować go do dalszej pracy, aby wykorzystał w przyszłości swój potencjał i możliwości.
Dziękujemy za poświęcony czas i pracę w przygotowanie do konkursów przedmiotowych zarówno nauczycielom, jak i uczniom.
Po raz kolejny gratulujemy wspaniałych wyników! Czekamy na więcej!