Szkolny turniej szachowy

        Zajęcia szachowe w naszej szkole odbywają się pod czujnym okiem instruktora i sędziego Pana Pawła Jodłowskiego już od roku 2010. Mają one różną formę: od dodatkowych zajęć pozalekcyjnych ( w gimnazjum) po zajęcia obowiązkowe ( w klasach III - V) w szkole podstawowej. Jako ich podsumowanie 25 maja 2017 w murach naszej szkoły odbył się turniej szachowy, rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych. Łącznie do zmagań przystąpiło 36 uczniów: po 18 w grupie starszej (uczniowie klas I-III gimnazjum)  i  młodszej (uczniowie klas III – VI szkoły podstawowej ).
Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na etapie 7 rund po 5 minut na partię dla zawodnika w grupie młodszej oraz po 6 minut w grupie starszej. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć prawdziwą atmosferę rywalizacji, a wielu z nich po raz pierwszy na poważnie miało do czynienia z zegarem szachowych i surowymi turniejowymi zasadami.
W grupie starszej bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy IIIA gimnazjum zajmując 3 pierwsze miejsca. Zwyciężył Bartłomiej Sądej, który zdobył 7 punktów i wygrał  wszystkie swoje partie. Na podium znaleźli się także Sebastian Kolański (5.5 punktu) i Krzysztof Sałek (5 punktów) .
W grupie młodszej zwyciężył uczeń klasy VI Michał Walkowicz, zdobywając 6.5 punktu. Kolejne miejsca zajęli Bartosz Jakubowski (6 punktów) i Jakub Smoleń (5 punktów).
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody książkowe.

Paweł Jodłowski