SPOTKANIE Z GWIAZDAMI PIŁKI RĘCZNEJ.

          Dnia 16 maja 2017 r. udaliśmy się na mecz piłki ręcznej do Kielc. Był to już drugi taki wyjazd, gdyż trzy tygodnie wcześniej byliśmy na meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polsk, wówczas Vive Kielce wygrało z Górnikiem Zabrze. Tym razem naprzeciw siebie stanęły drużyny VIVE TAURON Kielce oraz MMTS Kwidzyń w rywalizacji o finał.
        Po zajęciach lekcyjnych grupą 60-ciu osób weszliśmy do autokaru, aby  najpierw zawitać na basen do Nowej Dęby, skąd po dwóch godzinach wodnego relaksu i pozbawienia asortymentu basenowego baru z zapiekankami ruszyliśmy na Kielce. Jazda autobusem (która powinna zostać zapisana jako oddzielna atrakcja) minęła nam bardzo szybko i nawet nie zauważyliśmy, że jesteśmy już przed Halą Legionów. Przed rozpoczęciem rozgrywek mieliśmy okazję zobaczyć rozgrzewkę tak wspaniałych sportowców jak Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Mateusz Jachlewski, Sławomir Szmal, Manuel Strlek, Uros Zorman, Darko Djukić, Julen Aginagalde, Tobias Reichmann i wielu, wielu innych. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:30 wniesieniem flag zespołów, oraz wyrazem wsparcia dla trenera VIVE Talanta Dujszebajewa, który zrezygnował wówczas z funkcji trenera reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Nie mogło zabraknąć również hucznego sto lat dla Kiełka - maskotki Vive Tauron Kielce, która obchodziła swoje ósme urodziny. Po pierwszym gwizdku kibice zaczęli głośno dopingować swoje drużyny. Walka była bardzo wyrównana. Ogromną przyjemnością było oglądanie tak utytułowanych sportowców w akcji. Ostatecznie mecz wygrała drużyna z Kielc wynikiem 31:26 i awansowała do finału mistrzostw Polski.
           Po zakończeniu meczu mieliśmy możliwość wejścia na boisko i zrobienia sobie zdjęć. Spotkała nas bardzo miła niespodzianka, gdyż zawodnicy Vive zgodzili się zrobić sobie zdjęcie razem z nami, dołączyły również maskotki drużyn i sponsorów. Następnie (chociaż nie mieliśmy na to ochoty) udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w stronę Bojanowa.
           Mimo powrotu w późnych godzinach wieczornych nikt z nas nie był zmęczony. Obejrzany mecz był godziną wspaniałych emocji, a następnego dnia cała szkoła rozbrzmiewała słynnym „Kielce, Kielce Mistrzem są!”    
        Wyjazd zorganizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy Nike Bojanów jako jedno z działań w ramach projektu „Aktywnie znaczy ciekawie” i realizacji zadania publicznego Gminy Bojanów.
                                                                           Wioletta Pitak,Sylwia Sudoł kl III gim.