Projekt edukacyjny "Młody Obywatel"

        Uczniowie trzecich klas gimnazjum zrealizowali projekt firmowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej , w ramach którego mieliśmy zapoznać się z pracą urzędu gminy. Ustaliliśmy czego ma dotyczyć nasz projekt i jakie cele nam przyświecają, w określeniu priorytetów pomogły nam warsztaty przeprowadzone przez panią Agnieszkę Jarmuł z Lublina. Ustaliliśmy plan działania i przygotowaliśmy grę terenowa po Urzędzie Gminy w Bojanowie, która miał a pokazać uczniom naszego gimnazjum jakie sprawy i którym pokoju można załatwić.
        1 czerwca, w ramach projektu edukacyjnego Młody Obywatel, uczniowie naszej szkoły udali się na podbój Urzędu Gminy w Bojanowie. Uczniów przywitała pani Agnieszka Kobylarz, która pełni funkcję sekretarza gminy. Po krótkim wstępie powitalnym, uczniowie zostali podzieleni na czteroosobowe grupy oraz odprowadzeni po odpowiednich pomieszczeniach przez swoich przewodników - uczniów klas trzecich gimnazjum. Celem grup było wykonanie powierzonych przez przewodników zadań w czasie ok. 20 minut. Trzeba było np. wyrobić dowód osobisty, zgłosić chęć zawarcia ślubu cywilnego, otworzyć działalność gospodarczą, czy też określić wysokość podatków. Mimo, że zadania nie należały do prostych, uczniowie poradzili sobie z nimi wyśmienicie. Zwieńczeniem całej gry była inscenizacja ślubu cywilnego oraz prezenty od Pana Wójta. To była dla uczniów prawdziwa lekcja dorosłego życia.