Wizyta w Straży Pożarnej w Stalowej Woli

        We wtorek, 5 maja 2015 wybraliśmy się na wycieczkę do Stalowej Woli, by złożyć wizytę w tamtejszej jednostce straży pożarnej.
Najpierw Panowie Strażacy zaprowadzili nas do specjalnego pokoju, gdzie przyjmują zgłoszenia telefoniczne o okolicznych pożarach lub wypadkach drogowych. Bez problemu odpowiedzieliśmy na pytanie dotyczące numeru telefonu alarmowego.
Następnie pokazano nam jak wygląda sytuacja po odebraniu takiego sygnału- natychmiastowe przygotowanie ubrania, sprzętu gaśniczego, zjazd po rurze i bieg prosto do „Tatry” strażackiej -wielkiego czerwonego samochodu. Poznaliśmy również wnętrze i wyposażenie takiego pojazdu – węże gaśnicze, drabinki, nosze, odblaski.
        Zaprezentowano nam również  sposób użycia niektórych z nich- deski do unieruchomienia i bezpiecznego przenoszenia rannych w wypadkach czy wielkiej drabiny strażackiej, na której jedna z naszych Mam wraz z Panią Anią z Przedszkola poszybowały  hen wysoko do nieba, a stamtąd mogły podziwiać panoramę Stalowej Woli.
        Na koniec złożyliśmy Strażakom życzenia z okazji ich święta, które przypada w dniu św. Floriana oraz wręczyliśmy własnoręcznie przygotowaną laurkę.
        Dzięki tej wizycie, my- Przedszkolaki mogliśmy bliżej zapoznać się z charakterem pracy straży pożarnej i dowiedzieć się, czego unikać i jak postępować, aby zaprezentowane nam akcje mogły odbywać się jak najrzadziej.