Wizyta Policji w Przedszkolu

        15 maja 2015r.na zaproszenie Rady Rodziców przyjechali do Przedszkola policjanci z Komendy Powiatowej w Stalowej Woli. Oprócz  Pani i Panów w policyjnych mundurach, ku naszemu zaskoczeniu, pojawił się również jeden sympatyczny czworonóg- pies Cywil.
        Celem  ich wizyty była wspólna poganka, podczas której my- Przedszkolaki otrzymaliśmy mnóstwo cennych rad, dotyczących przestrzegania reguł naszego bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym. Zapoznano nas z podstawowymi zasadami poruszania się na drodze, postępowania w kontaktach z osobami nieznajomymi. Zaprezentowano nam również tzw. postawę żółwika, która pokazuje, jak obronić się przed atakiem psa.
         Kolejnym punktem było zwiedzanie radiowozu i quadu policyjnego. Każdy Przedszkolak mógł wejść do pojazdu, usiąść za kierownicą, włączyć sygnał i przekonać się, jak wygląda „od wewnątrz” prawdziwa policyjna akcja.
        Na koniec otrzymaliśmy od Panów „odblaskowe” misie – małe breloczki, które zawieszone na plecaku, zwiększą naszą widoczność  na drogach o zmierzchu.