11 listopada w przedszkolu

We wtorek  10 listopada 2015 w naszym przedszkolu obchodzone było Święto Niepodległości Polski.  Przedszkolną akademię poprowadziła najstarsza grupa Misie- specjalnie dla swoich młodszych kolegów przygotowała część  artystyczną, w której zapoznała ich z charakterem tego, bardzo ważnego dla naszego kraju, święta.

Po krótkim omówieniu najważniejszych wydarzeń  i postaci historycznych, związanych z wydarzeniami z  11 listopada 1918 i zapoznaniu się z najważniejszymi symbolami narodowymi- godłem i flagą, przyszedł czas na wiersze, zagadki i  śpiewanie piosenek żołnierskich, tj. Przybyli ułani pod okienko czy Legiony.  Jednak centralnym punktem było wspólne, uroczyste  odśpiewanie tej najważniejszej dla Polaków pieśni- Mazurka Dąbrowskiego.

Uroczystość zakończyła się oglądaniem bajek o tematyce historyczno- narodowej, tj. Legenda o Lechu, Czechu i Rusie czy Nasze symbole narodowe.