Święto dyni u Krasnali

     Dnia13 listopada w naszym przedszkolu w najmłodszej grupie „Krasnoludki” odbyło się święto dyni. Do udziału w dyniowych zabawach oprócz przedszkolaków, zaproszono również rodziców i panią wicedyrektor.

Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo i wystroju sali można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dyniowe święto rozpoczęło się od rozmowy na temat dyni, wyliczeniu wartości odżywczych i rozpoznawaniu ( tu bardzo pomocni byli rodzice) różnych odmian występowania tego warzywa. Przedszkolaki brały  udział w różnych konkursach, zawodach, tańcach z udziałem dyni, a najwięcej radości dała możliwość wykonania własnego dyniowego stroju z bibuły. Czas mijał poprzez czerpanie radości  ze wspólnych zabaw i działań. Zakończeniem naszego dyniowego święta była degustacja dyniowych babeczek, zaś w nagrodę za udział w zajęciach wszyscy otrzymali dyniową odznakę – Medal Witaminowego Zwycięzcy.