Dzień flagi

Piątek,29 kwiecień, upłynął nam pod znakiem patriotyzmu, ze szczególnym akcentem skierowanym na identyfikację najważniejszych polskich symboli państwowych. Obchodziliśmy  wtedy w przedszkolu tzw. Dzień Flagi, poprzedzający bardzo ważną dla Polaków uroczystość- Święto Konstytucji 3 Maja.

Tematem przewodnim przedszkolnych zajęć było zapoznanie dzieci z najważniejszymi cechami ich przynależności narodowej, tj. flagą, godłem, hymnem oraz legendami o pradawnych dziejach naszego kraju. Po własnoręcznym wykonaniu biało- czerwonej flagi i orła w koronie, wszystkie grupy zebrały się w przedszkolnej sali, aby, przyjmując należyta postawę, wspólnie odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego, a po nim inne piosenki patriotyczne, np.. „Nasze polskie a.. b.. c..”. Nie obyło się również bez recytacji utworów literackich, tj.  Katechizmu dziecka polskiego W. Bełzy czy Barw ojczystych Cz. Janczarskiego.