Straż pożarna w przedszkolu

18 maja 2016 do naszego przedszkola przyjechała Ochotnicza Straż  Pożarna Laski oraz przedstawiciele z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej ze Stalowej Woli. Celem ich wizyty było zapoznanie dzieci z zagrożeniami, jakie niesie za sobą ogień .

Po obejrzeniu wyposażenia wozu strażackiego, przymierzaniu hełmów, wysłuchaniu opowieści o specyfice pracy w tym zawodzie oraz wyścigach w strącaniu piłeczek za pomocą wody z węża gaśniczego, przyszła kolej na rozwiązywanie zagadek.

Za pomocą kolorowych ilustracji, przedstawiających sceny z życia codziennego, tj. płonąca świeczka na stole czy przypadkowy kontakt dziecka z zapałkami, strażacy zadawali naszym przedszkolakom  pytania nie tylko na temat czyhających niebezpieczeństw, lecz także dotyczące postępowania w tego typu sytuacjach. Przypomnieli również znane numery telefonów alarmowych, tj. 112 czy 998.

Za poprawne odpowiedzi na pytania dzieci dostały słodycze, a w przedszkolu pozostał pluszowy miś-strażak, podarowany przez Pana Ognika na pamiątkę tej wizyty.